Služby – Fitness tréninky, výživové poradenství

Při cvičení ve fitness vždy vycházím z kondice a nastavených cílů klienta. Nejdůležitější je, aby cvičení bylo zdravé, proto na úvodu vždy s klienty stabilizujeme lopatku, aktivujeme břišní válec a procvičíme dechový stereotyp. Nejraději pracuji s vahou vlastního těla, což je pro tvarovací a redukční trénink neúčinnější. Nejčastěji proto využívám závěsného systému, bosu, případné řadíme jednoručky, expandery, medicimbaly,..Samozřejmě využíváme i klasické posilovací stroje, ale v menší míře. Trénink bývá buďto klasický kruhový, složený z několika cviků a každé kolo je proloženo intenzivnější pasáží pro zvednutí tepové frekvence. Pokud potřebujeme posílit více například horní část těla, nejde o kruhový trénink, ale jednotlivé cviky provádíme opakovaně než přejdeme na další.O to více se pak zaměřuji na kompenzaci. Zařazuji i intenzivní kondiční tréninky typu tabata či intenzivnější krátké kruháčky bez pauzy mezi cviky.. Pořádné protažení na konci je samozřejmostí. Každou hodinu se snažím dělat jinou, aby to klienta vždy bavilo…

 

Hodina probíhá podobně jako ve fitness, jen s využitím prostředí, případně pomůcek, které se dají vzít s sebou – karimatky, trx, expandery.. Zahřejeme rozběháním, poskoky, boxerským během, .. Následuje opět stabilizace lopatky, aktivace břišního válce a nácvik dechového stereotypu na karimatce a poté hlavní tréninková jednotka. Buďto opět kondiční – tabata a podobně. Do kondičního tréninku venku ráda zařazuji sprinty, běhy do schodů či kopce, žabáky – ráda využívám prostoru. Často chodíme do míst, kde je například dětské hřiště – které se dá krásně k tréninku využít, pokud je to v době, kdy není plné dětí:) Většinou to bývá v prostorách nějakého parku, osobně upřednostňuji cvičení na Ladronce:)

Cvičení venku je možné dle příznivosti počasí v období duben-říjen.

Výživové poradenství a vypracování jídelníčku – vstupní konzultace, analýza tělních tkání pomocí bioimpedance, výstupní doporučení.

  • Vyplníte podrobný dotazník, ve kterém budou otázky ohledně Vašeho zdravotního stavu, současného jídelníčku, předchozí diety, současné pohybové aktivity a celkového životního stylu.
  • Já poté provedu analýzu stávajícího jídelníčku a stravovacích zvyklostí.

Jídelníček bude rozdělen na 5 až 6 denních jídel, bude obsahovat běžně dostupné potraviny a budou v něm zahrnuty i Vaše oblíbené potraviny.
Naučím Vás orientovat se ve výživě, vybírat si to, co bude přínosem pro Vaše tělo a zároveň Vám bude chutnat.

Jedná se o výživové a fitness poradenství. Více se dovíte na následujícím – odkazu.

Ukázková hodina zdarma